Niezależny Związek Zawodowy Pracowników UKSW powstał w dniu 22 stycznia 2013 roku z inicjatywy grupy pracowników UKSW. Związek zawiązało 22 członków założycieli, obecnie zrzeszamy  ponad 200 osób, zarówno pracowników administracji jak i pracowników naukowych.

Najważniejszym przedmiotem działalności NZZP UKSW jest egzekwowanie przestrzegania obowiązującego prawa i bezwzględna ochrona praw pracowników. Ponadto Związek aktywnie uczestniczy w tworzeniu i modernizowaniu m.in. Regulaminu Pracy i Wynagradzania. Wielokrotnie negocjowaliśmy z Pracodawcą jak najkorzystniejsze dla Pracowników warunki podziału dotacji celowych. Związkowi chodzi o to, by wszyscy pracownicy UKSW byli traktowani godnie i z należytym szacunkiem, niezależnie od zajmowanego stanowiska.

Działalność NZZP UKSW jest działalnością wyłącznie społeczną. Nie wiążą się z nią żadne składki członkowskie. Jedynym oczekiwanym wkładem jest społeczna praca oraz chęć dbania o wspólne dobro i interesy pracowników. W wielu sprawach dotyczących spraw pracowniczych,  współpracujemy ze specjalistami prawa pracy.

Zarząd Związku regularnie spotyka się roboczo ze swymi członkami oraz Władzami Uczelni, by porozmawiać o wielu ważnych dla pracowników sprawach, a także zwrócić uwagę na wykryte nieprawidłowości w funkcjonowaniu UKSW.

NZZP UKSW ma swoich przedstawicieli m.in. w Senacie, Radzie Uczelni, Komisjach stałych m.in. Do Spraw Socjalnych, Komisji Finansowej, Organizacyjno-Regulaminowej, Komisji do Spraw Odznaczeń, Komisji do Spraw Warunków Pracy i Nauki. Współpracuje na zasadach partnerskich z innymi związkami zawodowymi a także organizacjami społecznymi na UKSW.

NZZP UKSW zaprasza osoby zatrudnione na Uczelni na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, wszystkich tych, którym nie są obojętne sprawy pracownicze, do przyłączenia się do naszego Związku. Wypełnioną deklarację można złożyć osobiście, wysłać pocztą lub e-mailem.

Chcesz porozmawiać, zapytać lub zgłosić problem dotyczący spraw pracowniczych? Zadzwoń lub wyślij do nas e-mail – spotkamy się