Porozumienie dotyczące podziału subwencji, przeznaczonej na podwyższenie kosztów wynagrodzeń Pracowników Uczelni w 2024 roku zostało podpisane 27 marca.

W dniu 23 lutego 2024 roku na stronach Ministerstwa Edukacji i Nauki opublikowany został komunikat dotyczący zwiększenia wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego oraz badawczego przyznanych na rok 2024. Zgodnie z jego treścią Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie otrzyma kwotę 36 765 400 zł. Podwyżki – średnio o 20% dla Pracowników Administracji oraz średnio o 30% dla Pracowników Naukowych dotyczyć mają okresu od 1 stycznia 2024 roku a kwota przyznanej subwencji będzie uwzględniona w roku 2024.

Nasz Związek Zawodowy rozpoczą już z pozostałymi Uczelnianymi Związkami Zawodowymi przygotowania do rozmów z Pracodawcą. Pierwsze spotkanie zostało zaplanowane na 6 marca 2024.

Fragment objaśnienia Komuniaktu Ministerstwa Edukacji i Nauki:

Przyznane środki finansowe przeznaczone są na podwyższenie wynagrodzeń brutto pracowników uczelni średnio o:
 30% w grupie nauczycieli akademickich
 20% w grupie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi
w odniesieniu do wykonania wynagrodzeń w tych uczelniach w roku 2022 (na podstawie sprawozdania budżetowego Rb-70 za IV kw. 2022 r.), od 1 stycznia 2024 r .
W przyznanych kwotach uwzględniono również pochodne opłacane przez pracodawców będących płatnikami składek na ubezpieczenie społeczne oraz odpis na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Uczelniane Organizacje Związkowe podpisały 27 marca z Władzami Uczelni, porozumienie w sprawie podziału subwencji, przeznaczonej na podwyższenie kosztów wynagrodzeń Pracowników Uczelni w 2024 roku.

Ewentualne nierozdysponowane środki, ujawnione będą po dokonaniu stosownych wyliczeń i zostaną podzielone na podstawie odrębnego porozumienia Uczelnianych Organizacji Związkowych z Władzami Uczelni w kwietniu 2024r.

02 marca 2024